Single post: GTA V vine pe PS4 si Xbox One!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    GTA V vine pe PS4 si Xbox One!

    Dupa atatea zvonuri legate de lansarea jocului Grand Theft Auto V pe next-gen si PC, astazi am observat ceva care intareste ideea ca lansarea variantei next-gen este inevitabila. Mai exact, cautand Jocuri cu preturi bune am gasit la Altex GTA V disponibil la precomanda atat pentru Xbox One cat si pentru PS4. Pretul este de 299,90 lei iar ca data avem trecut "Disponibil din: 15.06.2015". Eu unul ma indoiesc ca Altex a trecut "din burta" precomenzile, prin urmare luam si noi totul ca fiind oficial (asta pana primim si noi un comunicat oficial).

    Aveti mai jos linkuri catre cele doua variante, iar pentru mai multe discutii va astept pe threadul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f60...-auto-5-gta-v/. Din pacate nu vad si o varianta de PC (cel putin nu inca). Oricum, mie unul mi se pare enorm timpul pentru development... un an si 2 luni pentru o portare. Dar, presupun ca Rockstar spera ca pana atunci sa se mai vanda cateva zeci de milioane de console PS4 si X1, pentru a merita "efortul".

    Grand Theft Auto V Xbox One - Altex
    Grand Theft Auto V PS4 - Altex
    Attached Images Attached Images gta_v_xbox_one_ps4.jpg