Din pacate atunci cand se discuta despre placi video scumpe, nu ai cum sa ocolesti alternativele... care chiar daca unora nu le plac sau nu, se numesc console. Eu unul nu cunosc multe persoane care sa-si permita placi video de 1500$, si majoritatea se multumeste chiar cu Xbox 360 sau PS3. Pentru multi PS4 si X1 sunt inca un vis... pe care ar incerca sa-l atinga mai repede daca ar fi mai multe titluri existente pe piata.

Eu unul de exp. nu as avea ce sa fac cu o asemenea placa video, nici daca as primi-o gratis. Nu mai ma joc pe PC decat in extrem de rare cazuri, cand incerc cate o exclusivitate... lucru care repet, e din ce in ce mai rar si mai putin atractiv. Iar pentru ce lucrez 3D, graphics design and stuff, 660Ti-ul actual e overkill.

Insa motivul pentru care postez asemenea stiri, este si pentru ca vreau totusi sa fiu echidistant... sa ofer acelasi lucru si celor care isi permit si care chiar vor ultimate performance gaming machine. N-am facut-o niciodata pentru a "face misto" de un produs, chiar si daca vorbim de o placa video de 30000$.

E mare pacat ca userii de pe CG pasionati de performante, overclock, optimizari, ii vad foarte rar postand pe forum ceva constructiv, dar in schimb ii vad postand instant de cate ori e rost de "scandal".