Quote Originally Posted by solaru View Post
Desi nu ma plang, consider ca valoarea este prea mare si nesustenabila pe termen lung, mai ales in conditiile in care Sony are dificultati finaciare.
Nope, PS+ este profitabil pentru toti. Sony au explicat ca jocurile alese de ei apar la PS+ atunci cand incep sa nu se mai vanda asa ca ei fac o intelegere cu publisher-ul / developer-ul ca sa fie in castig pentru toti. Si au mai spus ca oamenii sunt mai inclinati sa cumpere DLC-uri pentru un joc atunci cand il primesc gratis, ceea ce este inca un lucru favorabil pentru cei care produc jocurile.
Crede-ma ca daca n-ar fi iesit in castig cu PS+ Sony (si ceilalti implicati) nu l-ar mai continua.

Mie imi place foarte mult nu doar pentru ca oricand am ceva sa joc pe PS3 si Vita dar si pentru ca datorita lui am incercat multe jocuri care in mod normal nu m-ar fi atras. Si daca tot tineti sus si tare argumentul cu inchiriatul, uita-ti-va pe site-ul Sony ce discount-uri primesti in prezent cu PS+ : https://store.sonyentertainmentnetwo...-PLUSDISCOUNTS . Jocurile acestea le pastrezi pentru totdeauna, nu sunt doar 'inchiriate' .

Sony au reusit sa copieze modelul Steam si sa-l imbunatateasca dupa parerea mea. Pentru 170RON / an cat platesc eu, ceea ce este chiar mai putin decat un joc nou, valoarea este incredibil de mare.