Single post: Problema suprapunere digital-analog

  1. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Instalatia va arata (aproximativ) asa, soclul fiind gol in interior, pentru stocarea diverselor componente.

    @Grey: televizorul il am deja si are intrare strict prin RCA femela. Camerele de supraveghere au mufa BNC dar am observat ca exista convertor BNC > RCA si de aici poate fi introdus direct in tv/alte dispozitive. Am acces si la un dvd-player vechi.

    Orice solutie trebuie cumparata cu gandul ca poate ramane permanent intr-o galerie. In cazul tv-tunerului, practic, trebuie cumparat si restul calculatorului. Pentru feed-ul de iesire, am observat ca exista, la fel, un cablu vga > rca.

    @djleo: m-ai dat de gol, acum nu mai am ce sa fac... toate bancile vor sta cu ochii pe mine!

    @MonkY: eu speram sa gasesc un dispozitiv care sa faca toate astea direct... la colegii de peste ocean, am gasit o astfel de cutie, dar pretul este putin peste ce speram eu sa cheltui (290 usd).



    Ma uitam pe ghiduri DIY si am gasit un circuit rudimentar, care sa suprapuna doua feed-uri video via RCA. Am atasat schema. Problema este ca imaginea rezultata va fi... in continua miscare laterala. Cunostintele mele de fizica se opresc la nivel de liceu, din pacate, deci nu imi pot da seama cum sa il stabilizez si sa am un overlay pur.
    Attached Images Attached Images dvmschema.jpg dvms1.jpg untitled.32.jpg scan.jpeg