Pai stai un pic... daca nu comparam preturile componentelor din interior si modul de marketing dar mergem pe ideea ca daca e "wearable" si e marca Google poate costa oricat... inseamna ca suntem fanboys si acceptam orice bull****. Cei de la The WallStreet Journal au facut o estimare corecta... iar "devkit-ul" ar trebui sa ajute popularizeaza lui Google Glass si totodata aparitia unor aplicatii decente pentru el. Din punctul meu de vedere Google nu ar trebui sa ceara mai mult decat fac componentele... ba chiar ar trebui sa-i plateasca gras pe cei care ii promoveaza produsul. Si cu toate astea, cere 1500$. Inteleg ca nu vrei sa facem comparatii... caz in care vin si intreb: de ce costa atat?

P.S. Deci conform spuselor tale va trebui sa ma astept ca Project Ara devkit sa coste cel putin 3000$, ca deh, e tot portabil dar are mai multe piese

Nu ma intelege gresit, vroiam si eu sa cumpar asa ceva pt. testing... dar sa fim seriosi, sa dau 1500$ pe un beta care tocmai am aflat ca e maxim 80$, mi se pare jenant. Inca un motiv in plus pentru care daca strang bani, imi comand un Oculus Rift.