Quote Originally Posted by Taw View Post
Propun ca pe fiecare arie sa existe un topic sticky cu regulamentul pe acea arie, si cred ca multi nu vor avea motiv sa invoce faptul ca nu au gasit regulamentul pentru a-l citi.
Salut. Imi dau si eu cu parerea. Stiu ca a fost sticky la un moment dat, insa eu zic ca era o idee proasta. M-am saturat si eu cred ca si altii sa intru pe forumuri in care primele 4-5 sticky-uri (sau jumatate de pagina) sa fie Regulemant General, Regulament Aria X, Atentie, Announcements, Beware si altele. Eu zic ca Rules ala in meniul principal e indeajuns pentru toti. Poate ca mie mi-ar fi placut rosu ca sa fie citit de toti !
Quote Originally Posted by Taw View Post
De ex eu m-am chinuit 10 min sa caut regulamentul pentru sectiunea Reviews.
Mie mi-a luat cam 10 secunde. Scroll powa !
Quote Originally Posted by Taw View Post
LE : Am gasit-o dar lipsesc cateva lucruri importante dupa parerea mea.Nu se specifica:
- daca se accepta pozele cu watermark-uri de pe alte site-uri
- suna aiurea ca intreb asta, dar nu se specifica daca jocul review-at trebuie sa fie original
- daca nota finala este media celorlalte sau nu
- desi multe site-uri il folosesc sistemul de punctaj e putin bizar dupa parerea mea.Multiplayerul (de ex) face parte din gameplay, iar daca un joc nu are multiplayer, nu se poate depuncta.
La prima, cea cu watermarkul, n-am idee. Ma stresseaza si pe mine sa vad numele IGN, Gamespot & co pe screenshoturi, dar decat deloc, merg si asa. Oricum am vazut ca 99% din useri pun reviews/previews fara watermark. Or avea sursele lor, nu stiu.

La intrebarea cu review-ul, daca trebuie sa fie jocul original, cred ca ar trebui sa-ti raspunzi singur. Normal ca dupa originale, din cate am inteles aici nu se accepta sau promoveaza pirateria. Daca ai alte surse insa, cred ca mai bine nu specifici. Oricum eu cred ca la urma urmei ce conteaza este reviewul in sine si nu sursa. Nu ?

La nota finala nu ma pricep sa comentez. Oricum nu ma iau dupa note. Chiar as propune un sistem de genul: SLAB - OK - EXCELENT - SUPERB. Adica un fel de note de la 1 la 4

Sper ca am ajutat si eu cu ceva si nu-mi iau capace de la moderatori. Toate bune !