Single post: Home & Garden - Design interior - Idei si solutii

  1. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Unele idei sunt chiar interesante. Ce ma nemultumeste pe mine in schimb la designurile astea mai noi e ca multe se bazeaza pe a arata bine, dar se uita de partea functionala, practica. Am intalnit in cateva cazuri niste chiuvete din materiale foarte bune, care aratau foarte bine, dar carora partea functionala le lipsea cu desavarsire. Practic... erau atat de prost gandite functional, incat eu, o persoana cu maini relativ mici, abea puteam sa ma spal acolo inghesuit atingand toate cele(robinet, chiuveta, scurgere chiar). Stateam si ma gandeam cum naiba se spalau proprietarii in asa ceva zi de zi. Eu as fi aruncat direct pe geam asa ceva dupa o spatamana. Dar de fapt nu as fi dat banii pe o asa porcarie(si scumpa cu draci probabil). Alta problema la altele a fost faptul ca in unele te si stropeai cand te spalai. Te faceai leoarca incercand sa le folosesti. Dupa parerea mea te numesti designer atunci cand reusesti sa imbini utilul cu frumosul. Chiar nu stiu cum li se acorda unda verde acelor "designeri" care habar nu au de functionalitate si de ce intra asemena produse in productie.
    Am observat si in setul tau de poze 2 chiuvete... cel putin dubioase. Prima ar fi cea de lemn stil crapat/labirint, whatever(parte totusi doar un design sf/3d) in care dupa parerea mea daca ai da drumul la apa nitel mai tare, te-ar stopi mai ceva ca popii care arunca cu aghiasma. A doua cu probleme ar fi cea din marmura cu acel canal ingust de scurgere(asta pare a fi model real) care automat la fiecare spalare s-ar spoi toata, si probabil te-ar si stropi de asemenea. Restul pot spune ca mi-au placut si unele chiar le-am gasit foarte interesante, la fel ca si acea scara cu sertare. Re-atasez si pozele cu cele 2 inculpate pe care le-am mentionat mai sus
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg