Ok, eu va invit sa aruncati o privire la articolul original de aici, al carui follow up este cel postat de MonkY. Daca faceti click pe fotografiile din articol veti ajunge la Flickr-ul Playstation Blog, unde respectivele fotografii sunt disponibile mai multe rezolutii iar cea originala este listata ca fiind 1920x1080.

In cele din urma cred ca rezolutia e mai putin importanta decat alte aspecte, cum ar fi rafinamentul modelelor masinilor, al backgroundului si al modelului de driving. Eu ma uit la NFS Shift 2 Unleashed unde "zimtii" erau omniprezenti, jocul parea pur si simplu a nu avea niciun fel de AA si rezolutia era evident sub 720p. Insa fluiditatea, iluminarea si modelul de driving mi s-au parut foarte bune. Da, tot Slightly Mad Studios.

Revenind la noile fotografii, acestea mi se pare pur si simplu impresionante, insa sunt de acord ca e important sa-l vedem in miscare. Daca reuseste sa arate pe PS4 asa cum arata in fotografiile astea insa, I'm sold. Ei promit 1080p/ 30fps. Vom vedea in noiembrie .