Haideti sa scriem o poezie cu titlul: "Piesfo e naspa pentru ca..." . Tudyniuz, ai tot dreptul sa fii negativist fata de consola Sony dar lasa-ne si noua dreptul de a fii negativisti fata de opinia ta, it works both ways. Controllerul nu are absolut nici o problema in afara faptului ca bateria e facuta din excremente de dinozaur. Are un feeling super cool cand il tii in mana, dupa ce am terminat inFamous Secons Son si am reluat jocurile de PS3 mana parca plangea dupa DS4. Ledul era observabil dar acum cu functia "dimm" e perfect, nu deranjeaza deloc.

Dante, inainte sa lansezi o afirmatie despre materialele din controller mai bine incearca-l si vei fi surprins; restul observatiilor tale sunt ok dar cu siguranta vor fi rezolvate cu un update. Totusi de ce se face reclama la functiile unui produs daca acele functii o sa fie aplicate doar dupa primul sfert din viata al acestuia?

Acum sa trecem la cel mai mare defect al consolei: LIPSA JOCURILOR DE CALITATE !!! Avem destule jocuri pentru a nu ne plictisi dar nu avem nici un joc extraordinar. Asta este singura parte care ma deranjeaza, nu am cumparat inca o consola la lansare pana acum si de acum incolo nici nu o sa mai iau fiindca a astepta macar un an dupa lansare inseamna jocuri de calitate care nu au fost trantite impreuna ci se vede munca si daruinta producatorilor.
Un alt aspect foarte foarte dezamagitor in legatura cu console este E3. Da, cu siguranta o sa ramanem cu erectie dupa show dar jocurile prezentate o sa vina doar dupa 1-2 ani sau o sa vina altfel precum reiese din prezentarile lor. Nu e fair si ma simt ofensat cand astept cu sufletul la gura un joc (de exemplu prima prezentare Deep Down din februarie 2013) si cand se apropie data de lansare parca arata din ce in ce mai urat, ani lumina distanta fata de impactul care l-a avut la prezentare, parca e cu totul alt joc. Nu asta ar trebui sa fie una din principalele noastre griji?