Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
Un alt aspect foarte foarte dezamagitor in legatura cu console este E3. Da, cu siguranta o sa ramanem cu erectie dupa show dar jocurile prezentate o sa vina doar dupa 1-2 ani sau o sa vina altfel precum reiese din prezentarile lor. Nu e fair si ma simt ofensat cand astept cu sufletul la gura un joc (de exemplu prima prezentare Deep Down din februarie 2013) si cand se apropie data de lansare parca arata din ce in ce mai urat, ani lumina distanta fata de impactul care l-a avut la prezentare, parca e cu totul alt joc. Nu asta ar trebui sa fie una din principalele noastre griji?
Nu plange ca ai vazut prima prezentare la Deep Down prin Februarie 2013 (adica anul trecut)... pune-te in locul meu care astept Final Fantasy Versus XIII din 2006, de cand am vazut prima prezentare. Sunt 8 ani, la naiba... a ajuns deja sa-si schimbe numele (acum e FF XV). Dar, nu cred ca ajuta cu nimic daca m-as plange. Prin urmare ma consolez cu ce apuc (hmm, ce joc de cuvinte: console = consolez ).

Intre timp totusi, nu e totul chiar asa de negru (adica nu e ca si cand toate jocurile bune vin peste 1-2 ani). A fost Infamous... luna asta vine Wolfenstein, Bound by Flame, Watch Dogs, Transistor. Luna viitoare ar trebui sa vina Murdered: Soul Suspect, UFC... Dupa care asteptam nebuniile gen DriveClub, The Order, Destiny, The Crew, Driveclub, Uncharted, The Last of Us. Asta e... Eu zic ca e ritmul normal pt. o consola care de-abia a trecut de jumatate de an. Ba chiar as spune ca e super accelerat in special datorita arhitecturii x86. Altfel se intampla cam ca la Wii U, unde uita-te cat le ia sa faca un joc precum Bayonetta.