Pe partea cu Regulemant General, Regulament Aria X, Atentie, Announcements, Beware si altele - sunt de acord. Nu stiu daca s-a observat, dar am incercat inclusiv la postbit (user info) sa reduc spatiul folosit, astfel incat sa fie informatia cat mai "compacta", sa nu stai sa dai 3 pagini mai jos ca sa poti citi 5 posturi. Mai mult, am redus pana si headerul (cu logo-ul CG), pentru a mai face loc. Imi place ideea de compact si de "don't annoy the user". Momentan zic ca acel Rules e destul de vizibil.

Pe partea cu aranjamentul Regulamentului, voi incerca sa pun in pagina niste bookmarks, ceva... in asa fel incat sa fie mai usor. Sau poate sa fac posturi multiple, cu fiecare arie in parte (desi, cred ca ar insemna doar extra used space). Vom imbunatati si noi regulamentul, facem un pas cu fiecare sut in fund pe care-l primim. Merci Taw pentru intrebari, voi aduce cu prima ocazie lamuriri in Regulament.

Cat despre review-uri, sa ne intelegem. Noi suntem mici. Nu vrem sa scoatem reviews inaintea IGN, Gamespot & Co si nici nu vrem sa batem pe cineva cu reviews, news, etc. Noi acele reviewuri le consideram "discutii intre gameri". Cel care scrie isi spune parerea, si se va discuta pe tema lui. Hai sa ne gandim cine citeste un review ? De obicei o persoana care isi doreste jocul si nu prea stie multe despre, sau a citit n review-uri si n-a gasit decat informatii partiale, sau prea formale. De-aceea si incercam sa pastram stilul de "intre prieteni". De-aceea si recomandam celor care scriu, sa scrie ca si cand ar "povesti" prietenilor despre acel joc si sa se gandeasca ce ar dori acei prieteni de la el.

Cu notele, cum a zis si Snake, ma gandisem si eu sa mergem pe sistemul 1/5, de genul FOARTE PROST, SLAB, OK, RECOMANDAT, EXCELENT, pentru ca e mai simplu si pe un sistem de valori mai "inteligibil". Luam exemplu notele date la filme. Vine cineva si spune "Ii dau o nota foarte mare filmului x - 6/10". Deci pentru unii nota 6 este foarte mare. Pe cand daca ar fi spus "E un film care e RECOMANDAT" ar fi fost mai bun ca sfat, si nu ar lasa loc de calcula sistemul de valori al respectivului.

Atat momentan. O seara buna si va astept cu idei !