Single post: Watch Dogs - PC

  1. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    As vrea sa zic ceva legat de varianta de PC. Vad ca foarte multi sar in sus cu PC MASTER RACE

    Am pus mana pe un cont de Uplay cu acces la joc. Ei bine, dupa ce l-am instalat, si-a mai facut un update de 1.2GB, dar chiar si asa ruleaza execrabil. Caderile de fps sunt mai ceva decat la varianta de PC a lui GTA 4. Eu nu am mai intalnit asa ceva de foarte mult timp. Optimizare nu exista, merge ca porcu. Am vorbit cu varul meu, caruia ii apartine contul de Uplay, iar el cu 2x780TI are acelasi probleme ca mine cu un 780 simplu. Jocul merge prost, fps drops cu duiumul si nici nu e cine stie ce frumusete. Acum pe bune, din filmuletele pe care le-am tot vazut eu pe net, diferentele fata de versiunea de PS4/Xbox One sunt minore, iar acolo nu am vazut problemele astea.

    Cat despre joc in sine, e destul de interesant. Desi sunt multe probleme tehnice, din cat am jucat (vreo 3 ore) pot spune ca mi-a placut. Povestea nu e nici pe departe la fel de buna ca in GTA, nu m-am simtit la fel de pierdut in lumea din joc si pot spune ca nu ma atrage la fel de mult ca GTA. Atmosfera nu e la fel de buna. Stiu ca sunt multe diferente, dar se vede foarte clar ca e inspirat din prea multe jocuri UBI. Zicea cineva la un moment dat ca sunt prea multe chestii pe ecran. E foarte adevarat, oricum te intorci, mereu iti apar informatii despre pietoni, semafoare, ATM-uri, etc si e putin deranjant

    Am precomanda la CE pentru PS4 si nu renunt la ea. Cred ca o sa fie cea mai buna varianta a jocului, pe PC e dezastru.

    Niste screenshot-uri, 1080p totul pe ultra. Daca voi vedeti mari diferente fata de varianta PS4...
    Attached Images Attached Images screen-10-.png screen-18-.png screen-17-.png screen-16-.png screen-15-.png screen-14-.png screen-13-.png screen-12-.png screen-11-.png screen-1-.png screen-9-.png screen-8-.png screen-7-.png screen-6-.png screen-5-.png screen-4-.png screen-3-.png screen-2-.png