Dupa vreo 10 ore, pot spune ca e foarte interesant. Mie a inceput sa imi placa. Conparandu-l cu inFamous pot spune ca ii este inferior din punct de vedere grafic. E mai sters si mai lipsit de detalii fine. Orasul nu e foarte viu, aici as spune ca seamana cu inFamous mai degraba decat cu GTA. Ce e amuzant e faptul ca de multe ori pietonii se repeta. Adica au aceasi fata, aceleasi haine, aceleasi conversatii iar de multe ori se repeta chiar grupurile de oameni. Am dat peste un grup care facea beatbox, i-am vazut dupa o jumatate de ora in alt colt al orasului, la fel imbracati, in aceasi ordine si cantand aceasi melodie. Povestea principala e meh, mai mult m-am plimbat facand misiuni mici. Poti crea ceva haos daca vrei, dar nu se compara cu GTA. Iar atmosfera nu se ridica la nivelul altor jocuri, Sleeping Dogs a fost un exemplu de non-GTA care a avut o atmosfera foarte buna. E acelasi lucru ca in Assassins, e mare si frumos uneori orasul, dar e totul atat de mecanic, nu pare la fel de real ca un GTA. Imi pare rau ca il tot compar cu GTA, dar vorbind de doua jocuri open world in orase moderne si in care free roamingul e poate una dintre cele mai mari atractii, pur si simplu nu e la acelasi nivel.

Eu il vad ca pe primul Assassins, un joc bun care are loc de imbunatatiri. In 2015 cand vom primi cu siguranta partea a doua, vom avea un joc mult mai bun. Cu toate astea, eu zic ca merita. E o idee originala, iar elementele de hacking care ne-au facut sa fim interesati de joc sunt facute cum trebuie. Daca ar fi sa ii dau o nota dupa cele 10 ore, nota ar fi 8/10.