Single post: Mortal Kombat X e oficial!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Mortal Kombat X e oficial!

    Daca pana acum am avut parte de tot felul de teasere si jumatati de poster fotografiate pe ascuns, iata ca in sfarsit Ed Boon (CEO NetherRealm Studios) vine si ne face un bine, anuntand ca da, nu este o gluma: Mortal Kombat X este oficial, este in lucru si se va lansa in 2015. Ba mai mult, ne spune ca jocul va oferi o experienta diferita de ce am avut pana acum, totul fiind axat pe o "competitie globala pentru suprematie". Pana la E3, singurul detaliu pe care Ed Boon l-a mai dezvaluit a fost acela ca o premiera in noul Mortal Kombat X va fi faptul ca veti putea alege din mai multe variatii ale aceluiasi caracter din start. Nu stiu cat de mult schimba acest lucru situatia, dar Ed Boon afirma ca va avea impact asupra strategiilor si a stilului de fighting. Probabil ca nu vorbim doar de niste schimbari de costume si de skin, ci de stil-uri diferite asignate pentru un singur caracter.

    Nu stiu, vom vedea/afla cu siguranta mai multe la E3-ul de anul acesta (mai sunt doar 7 zile). Intre timp va las sa va delectati cu trailerul de announcement pentru Mortal Kombat X. Enjoy!

    Pentru mai multe detalii si discutii despre MK10 va astept pe threadul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f60...l-kombat-10-a/.



    Update: Warner Bros confirma ca noul Mortal Kombat X va veni pe PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One si PC in 2015.
    Attached Images Attached Images mortal_kombat_x.jpg