1. Poate sa fie si castelul Albei ca Zapada, ca tot kitch ramane (si cand ma gandesc ca am avut si eu unul... daca vrei ti-l dau, ca-l mai tin pe undeva ca amintire )

2. O sa-ti atasez cateva poze cu aspect estetic "diferit" care nu au nimic non-natural.

3. Nu e nevoie sa iei plante plutitoare ca sa se ascunda. Se pot ascunde si sub lotusi, anubiasi, etc... hell yeah, ai mei se ascund pana si in didiplis (care au niste frunze aproape ca firul de par). Sunt multe probleme cu plantele plutitoare. In general pentru ca opresc lumina, micsoreaza aerarea apei (therefore mai putin oxigen), prind mancarea gen fulgi...

3.b Nu, nu se pune nisip sub pietris. Se pune un strat fertilizant. De exp. acesta (unul din cele mai ieftine si ok). Pui acel strat de fertilizant de 2-3cm, dupa care pui pietrisul (2-4mm recomandat... e bine sa nu amesteci diverse tipuri, se va tasa si vor aparea probleme gen pungi anaerobe). Pietrisul e optim sa aiba o inaltime maricica (6-7cm) ca sa se poata prinde bine plantele.

4. Cupru, fier, chimicale... n-au ce cauta in acvariu. Asta daca tii la pesti...

Plante usor de intretinut... pfff... bacopa, cabomba, valisneria... cele clasice ca sa zic asa. Cat despre ying/yang... fiecare isi face cum doreste. Insa nu cred ca stiu pestii de ying/yang. Iar cu algele... don't worry. Nu exista acvariu fara alge... mai exact, nu exista apa fara alge. Poate doar cea in care e prea mult clor, dar si acolo scapa spori...