Asta e din link ul tau :

Games dated December 17, 2011 (Japan) and February 15/22, 2012 (NA and EU) are launch titles for the specified regions. Physical games are region free, and can be played on any device; downloadable games and DLC however are restricted by the PSN region the user's account is associated with; this page lists the release date of games within the North American, European and Japanese regions, in addition to whether the game is available physically.

Faptul ca s-au furat datele personale a 77 milioane de useri sunt cifre si fapte!

4. Merge foarte bine.. 4 milioane de unitati vandute... xbox cate a vandut? Sunt 84 de milioane de unitati in plus fata de principalul rival.

Xbox nu are consola portabila! Deci e cel mai tare din parcarea lui Microsoft, dar nici nu participa la cursa.Asa ca nu ne ramane decat DS ul ( sub toate formele lui ) si PSP ul care a avut vanzari mult mai mari decat Vita.

Imi vorbesti de jocuri de Vita dar scapi din vedere ca multe sunt minis,PS1 sau luate de la PSP. Vita la ce hardware are sincer este peste jocurile alea si daca vrei sa joci asa ceva iti sugerez un PSP Go.
Probleme cred ca mai gasesti si despre PS daca mai cauti aici pe thread uri!

---------- Post added 25-06-2014 at 01:14 ----------

PS Vita System Games - PlayStation®Vita