Din pacate, ca in fiecare an, PES-ul promite, dar baietii de la Konami pur si simplu nu reusesc mai nimic..peste cativa ani vor realiza ca FoxEngine a fost un dezastru inca de la inceput, sau poate este un engine bun, dar nu fac ei fata..asta inseamna ca trebuie sa bagi mana in buzunar si sa cauti oamenii potriviti pt acest job, ca daca o tin tot asa, nu ii vad bine..

PES 2015 (desi nu am vazut decat acel trailer, si a fost suficient), pare sa semene prea mult cu PES2014, care parerea mea, nu ma impresionat deloc, mai ales dupa ce am jucat faimosul demo, am ramas cu un gust amar..dar, sa vedem, poate gameplay-ul ii va salva anul acesta si vom avea macar un motiv pt a juca PES2015..

PS: in legatura cu acel video din al doilea post, este vorba de CryEngine si nu are nicio legatura cu PES2015, desi asa spune linkul..Konami foloseste de ceva timp FoxEngine, care, pana acum nu ma convins deloc..mai mult a stricat seria, decat sa o imbunatateasca..pacat..


~Sunt fan ambele serii, atat FIFA cat si PES, desi aici am spus mai multe impotriva PES-ului, este doar pt ca sunt dezamagit, de la PES6 incoace, nu am mai facut nimic bun~