Daca i6 vine cu exact aceasi camera, eu tot sunt multumit. Da, in low-light fara bliț e competitia mai buna uneori, dar la cum majoritatea sunt hit or miss, nu le consider a fi la acelasi nivel. Ai sansa sa scoti o poza mai buna dintr-un Note 3, dar ai nevoie de 10 incercari, la iphone iti iese din prima. M-am jucat cu multe telefoane, incepand cu iPhone si terminand cu Note 3, Z2, Nokia 1020 si altele. Dintre toate prefer camera din iPhone any day of the week. E singura pe care ma pot baza ca imi va face mereu pozele bune. De chestia cu blitul nu stiu ce sa zic, la mine e pe off, nu fac poze cu blit pentru ca nu imi place, insa de putinele ori cand l-am folosit rezultatele au fost acceptabile. MonkY a explicat mai sus partea de foto mai bine decat as fi stiut eu sa o fac.

Totusi, eu vreau video in 4K de la i6. Nu pentru rezolutie, ci pentru crop. Cu Z2 si Note 3 am fost surprins de calitatea video dupa crop din 4k. Si de ce nu, 1080p @120fps.

Am observat ca impartasesc multe din nemultumirile mele fata de un iPhone cu x2z. La camera insa nu exista camera foto mai buna pe vreun telefon decat cea de pe i5s. Pentru nevoile si asteptarile mele, desigur. Si ca sa stie MonkY de ce am eu 5s si nu Nexus 5 la care mereu vreau sa ma intorc, am 2 motive. Primul e camera, duuh, iar al doilea e vara si buzunarele mici ale pantalonilor scurti. Cum sa incapa un Note 3? Si nu, nu il tin in toc ca si tine