Eu nu sunt atat de incantat de dlc-urile si online shop-urile astea pentru ca imi place sa colectionez, sa le vad acolo pe raft cum stau frumos in formatie, si bineinteles pentru ca am posibilitatea sa le vand daca nu m-au impresionat atat de mult incat sa merite pastrate.
Chestia cu pierdutul lor la stricatul consolei se poate rezolva usor, dar faptul ca dai buy, faci download si gata parca nu are farmec.
Senzatia aia cand pui prima data mana pe carcasa jocului, cand scoti banda aia subtire din jurul ambalajului, cand deschizi prima data carcasa si vezi carticica frumos printata si dvd/BD-ul, toate dispar!

Acelasi gand am si eu ca si Bobby, la noi preturile nu numai ca sunt mari dar nici nu sunt flexibile, jocuri aparute acum 2 ani inca se vand prin magazine la noi la preturi de peste 200ron, pai daca vrea mama/tata/bunica/pisica sa-mi faca un cadou si ia un joc dinala in ideea ca face un gest frumos si da 200ron pe un joc care il poti comanda nou de pe site-uri din UK si iesi cu transport si taxa la RD la sub 50% din pretul ala!
Mai exact asa am patit recent, de ziua mea frate-miu a tinut neaparat sa imi faca cadou un joc de ps3 pentru ca nu am de mult consola si stia ca o sa ma surprinda, si s-a dus omu frumos in Carrfour si mi-a luat si el un joc care parea mai interesant, respectiv Condemned 2, pret? aproximativ 200ron, si pe amazon uk e 6lire NOU!! ..pai asta nu e magarie?