Single post: Console si accesorii cu preturi bune

  1. #202 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ok astazi am achizitionat si eu un PS4 de la orange profitand de promotile lor pe perioada verii, reusind astfel sa achizitionez un PS4 cu 1.400 ron (314€ sau 422$) cel mai mic pret de pe piata de departe, avand in vedere ca majoritatea magazinelor le vand cu 1.800 ron. de asemenea garantie este de 2 ani, avem confirmarea de la raducucosmin

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    da. era in cutie un certificate de garantie de la servskills in alb, si evident certificatul sony. + copia facturii. nu am primit nicio chitanta de la cargus, dar pe certificat e specificat ca garantia e valabila insotita de factura.
    daca vreti sa cumparati un PS4 de la orange sa stiti ca e foarte simplu, va trebuie putina rabdare si o zi calduroasa . https://www.orange.ro are 2 promotii in luna august, la sfarsitul lunii se vor termina asa ca va recomand sa va grabiti, "hot summer" unde "fiecare grad peste 20°C îţi aduce o reducere în magazinul online Orange", daca sunt 30°C afara veti avea o reducere de 10% care se va aplica automat, promotia este tot timpul. temperatura se updateaza la ore fixe, ajuta sa urmariti un site unde se dau temperaturile din ora in ora.

    iar pentru cea de-a doua promotie lucrurile sunt putin tricky, pentru ca veti primi un voucher in urma unui minigame in care puteti sa gasiti un voucher intre 0-15% care se adauga la prima promotie. insa jocul nu apare toata ziua, cu mici exceptii (de exemplu astazi a fost toata ziua, probabil fiind weekend) dar de obicei apare dimineata si seara, orele nu stiu sigur sa va spun, cand automat este mai frig afara, dar daca jocul apare toata ziua, cum a fost astazi, sa stiti ca dupa ora 11/12 cele mai mari reduceri vor fi doar de 10%, credeti-ma am jucat extrem de mult si nu am primit niciodata mai mult de 10%.

    bun, normal aveti voie la o singura incercare pe zi dar daca setati functia de: Cookies "Block sites from setting any data" si "lock third-party cookies and site data" sau dati clear cookies dupa fiecare incercare, veti putea juca jocul pana cand gasiti voucherul pe care il vreti. va reamintesc ca aceasta e valabil o ora, asa ca mai puteti astepa aproximativ o ora sa mai creasca temperatura. Am facut cateva calcule si cred ca reducere maxima care se paote obtine este 22-24%, nu cred ca jocul va fi valabil in zilele cu temperaturi foarte ridicate si de asemenea va recomand sa jucati dimineata, parca se incalzeste mai repede.

    transportul este gratuit si de obicei vine a doua zi si aveti posibilitatea sa returnati produsul dupa 10 zile. daca aveti intrebari scrieti aici. sper sa va ajute si pe voi, asa cum m-a ajutat pe mine.

    PS: daca un moderator considera ca merita un thread pentru aceasta oferta ca sa vada mai multi consolisti sa transforme postul intr-un nou thread.
    Attached Images Attached Images joc.jpg fac.jpg