Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
Niciuna dar vreau sa ma asigur ca e ok garantia ca a venit un certificat in blank si cand am sunt la servskills mi-au zis da nu se ocupa de asa ceva si acum astept raspuns de la orange si ps romania

---------- Post added 12-08-2014 at 22:05 ----------

am un cod de 15: 298579726163271 si plus 9 aveti o reducere de 24% pt ps4

eu am fost la magazinul Orange din Victoriei, chiar la baietii care se ocupa de garantii cu certificatul de la servskills si copia dupa factura. voiam sa mi se puna o stampila ceva pe certificat.


au sunat baietii din magazin, la departamentul de garantii ptr gadgets si mi-au spus ca de fapt pentru garantie conteaza doar factura. practic daca e ceva, mergi cu obiectul in ambalajul original si cu factura si ei il trimit in garantie direct.


PS: sincer nu stiu care e treaba cu servskills. dar vad doua posibilitati:


1. cand am sunat, inainte sa fac comanda, tipa de la callcenter a vb tot cu cei de la garantii, si a revenit raspunzandu-mi ca produsul se adduce la ei si apoi ei il trimit la Sony in garantie (nu sigur, dar banuiesc ca la Sony Romania, de unde e posibil sa ajunga la servskills);


2. e posibil ca cei de la Orange sa aiba ca provider de product service pe cei de la servskills, deci nu e neaparat ca certificatul in sine sa fie nul;