Mie deocamdata imi place Gamescom. Kojima a fost prea boss prin prostia cutiilor MGS si geniul prezentarii noului Silent Hill. In ceea ce priveste conferintele celor doi "inamici", nu cred ca a fost un "castigator" clar aici. Cum zicea si MonkY, ambele conferinte au avut plusuri si minusuri, dar in final au fost destul de echilibrate. Bloodborne arata extraordinar si este exact ce ar trebui sa fie. La fel si Quantum Break, de partea cealalta. Ma bucur ca Microsoft are o exclusivitate destul de importanta prin Tomb Raider, pentru ca asta inseamna concurenta! E un motiv real de a le cumpara noua consola.
M-a enervat putin accentul pus pe jocurile indie, mi se pare ca au cam exagerat. Ok, jocurile indie sunt bune, dar come on... Exista limite. Chiar daca nu am vazut gameplay, sunt entuziasmat de Hellblade; chiar sper sa nu dezamageasca, pentru ca Heavenly Sword si Enslaved mi-au placut.
Nu mi-a pasat de PSTV sau de transformarea Xbox-ului intr-o "media machine", dar virtual couch-ul celor de la Sony mi-a placut; sa vedem acum si restul detaliilor.