Conferinta Microsoft, am fost impresionat de urmatoarele titluri:

- Forza Horizon 2
- Obi
- Quantum Break
- Rise of the Tomb Raider (chiar daca la conferinta a fost prezentat ca o stire)

Conferinta Sony, impresionat de:

- Bloodborne
- Until Dawn
- P.T
- The Vanishing of Ethan...
- Hellblade
- Day Z
- Driveclub
- Tearaway Unfolded
- Alienation

In concluzie, viitorul suna bine pe ambele console!

Ca si parere personala, conferinta Sony a fost mai buna, au venit cu mai multe exclusivitati , mai multe produse destinate gamerului (share play, psnow, project morpheus, etc).
Imi place "directia" in care merg cei de la Sony - survival horror games, plus ca urmeaza aparitia celor doua: The Evil Within, Resident Evil.
Un minus ptr Sony, exces de indie games si neglijarea totala PSV.

Cei de la Microsoft...
Toata conferinta lor am auzit aceeasi poezie: "XBOX ONE!!!, exclusive on xboxone, EA!!!, XBOXONE, first on xbox, EA, XBOXONE (dupa fiecare "xboxoneee" se uitau iar la spectatori asteptand incurajari), revin... , XBOXONE, first to console, EA, only on XBOXONE!!!"
Mare abuz si la ei cu indiegames, sau orice natie games sunt.
Un mare plus cu Quantum Theory si Ryse of the Tomb Raider, si... atat, aaaa ba nu, xboxone vine si intr o editie speciala cod si alta white.

Cum am mentionat si in thread ul Rise of the Tomb Raider, se ocupa cu dirty tricks, parca doar atat le a ramas.
MonkY spune ca se numeste "marketing", asa e, sunt renumiti ptr stratagemele lor (transformarea multiplatforms in exclusives. platesc critici, ofera servicii anti sony (gen iti facem o reducere la o consola xbox ptr vechiul tau playstation)).

O alta observatie, imi place ca ati postat stiri, infos, imediat ce s a incheiat conferinta Microsoft, chiar si din timpul ei, insa la de la Sony... nimic. Dupa multe h a aparut acest thread "ghici ciuperca", la conferinta trecuta parca ai fost mai harnic MonkY.