IndieStation pentru toată lumea, ce mai. Au scos un bundle cu Borderlands 2 ca să mai vândă hardware și acuma că s-a vândut (nu degeaba erau sold out peste tot în SUA o vreme) au schimbat foaia. Dacă tot au cumpărat oamenii Vita Slim, să îi ținem la regim. Jocurile indie sunt ca musli-ul mâncat dimineața: e bun și te tine o vreme dar nu poți mânca doar musli că altfel te trezești că nu mai ai energie să treci peste zi. Nu urăsc indie-urile, unele chiar sunt reușite, dar când în campania de promovare ți se promite o experiență de gaming undeva între PS2 și PS3 și primești Pac-Man nu ai cum să te simți altfel decât tras în țeapă. Acuma în materialele de promovare e ultimul răcnet în materie de remote play. Pun pariu că nu s-au gândit la cei fără PS4/PS3. Pot să număr pe degetele de la mâini câte jocuri împlinesc experiența promisă inițial. Killzone Mercenary, Uncharted Golden Abyss, Soul Sacrifice, Persona 4(care e un fel de port mai simandicos) , LBP, Wipeout 2048, Tearaway, etc. Problema nu sunt indie-urile, ci faptul că ni s-a promis ceva și am primit altceva. Eu o să îmi păstrez Vita că îmi place prea mult ca să o vând dar alți cumpărători nu vor simți la fel. Probabil. Dacă după doi ani jumătate, viitorul Freedom Wars e singurul joc high-end care se preconizează în viitorul apropiat e cam evident că Sony au cam renunțat la planul inițial. E3-ul și Gamescom-ul de anul acesta au fost pustii când a venit vorba de Vita. PSP-ul acuma începea să primească doldora de jocuri de calibru, în timp ce Vita e cam...anemică în privința asta. Uite și un link care explica binișor ce s-a întâmplat. Rant over. Terapie prin scris

http://m.youtube.com/watch?v=REaUzHef9h4