Quote Originally Posted by nutzule View Post
O alta observatie, imi place ca ati postat stiri, infos, imediat ce s a incheiat conferinta Microsoft, chiar si din timpul ei, insa la de la Sony... nimic. Dupa multe h a aparut acest thread "ghici ciuperca", la conferinta trecuta parca ai fost mai harnic MonkY.
Mii de scuze... ieri a fost o zi groaznica pentru mine (si nu doar pt. ca a fost extrem de cald). A fost motivul pentru care am aruncat mare parte din greutate pe paunstefan (chiar l-am rugat dupa conferinta Microsoft sa scrie ceva pt. ca eu nu pot)... Dupa conferinta Sony am fost iar pe drumuri, si mare parte din articol l-am scris pe iPad - m-am simtit aiurea sa pun iarasi greutatea pe paunstefan.

Ideea e ca am avut de ales: fie scriu 10 stiri cu fiecare joc in parte, fie fac un Hot Story pt. toate - daca le faceam pe amandoua mi se parea redundant, si oricum nu aveam suficiente resurse pe drum (la multe jocuri nu erau inca imagini sau alte informatii).

Oricum, atat la MS cat si la Sony, consolistii au fost rapizi si au postat in toate threadurile dedicate.... sau au creeat thread pentru fiecare nou joc anuntat. Pentru mine conteaza mai mult sa se discute pe baza jocurilor respective decat sa avem stiri unde cateodata nu scrie nimeni nimic.

Ce sa zic... recunosc ca nu stam bine deloc pe partea de Stiri... e si motivul pentru care oricine are suficient timp si doreste sa ajute, poate sa scrie stiri. Sau poate deveni chiar editor daca il pasioneaza. Dar incercam sa stam pe linia de plutire.