Sunt detinator de consola Xbox One, dar cred ca este o cifra importanta pentru Sony succes in continuare si la fel cum spunea AndRewqp sa nu se culce pe o ureche si sa mentina la nivel inalta ca sa-i impinga si pe ceilalti competitori la mai multe realizarii. Pe mine nu ma intereseaza niciuna dintre companii, vreau doar sa fiu "afectat" pozitiv de catre concurenta lor .

Quote Originally Posted by MonkY View Post
AndRewqp: comparam doar din punct de vedere statistic, nu ma intereseaza cine cumpara si cine isi permite o consola sau un smartphone care costa de 3 ori mai mult decat o consola. Pentru ca la urma urmei, Sony se poate uita in acele statistici si sa vada asa: "Intr-un an am vandut 100 de milioane de smartphone-uri, 50 de milioane de laptop-uri, si 10 milioane de console - Hmm, oare unde vom investi in R&D si PR in continuare mai mult?". Din punctul asta de vedere, e o cifra mica. Ei spun lucrul asta pt. ca vand aproape dublu fata de Xbox One... si asta le gadila orgoliul (si au si de ce, e meritul lor).
Eu cred ca la acest capitol nu se vor uita cate unitati au vandut, se vor uita unde au marja de castig cea mai mare si care are potentialul cel mai mare de vanzarea a extra serviciilor.


AlexB