Pana la urma eu nu inteleg de ce va pasa cat si cum se vinde fiecare consola - chiar asa de calculati sunteti in viata de zi cu zi si luati decizii doar conform cu avantul anumitor branduri - sa fim seriosi

Gamer opinion -> Daca ar fi trebuit sa aleg dintre Wii U, PS 4 sau Xbox One - as fi ales vis-a-vis de jocurile aparute - pentru ca asta e important pentru un gamer. Ma doar fix in cur ca o platforma vinde 2 console (cum e Wii U) insa daca apare un joc ca Mario Kart 8, Zelda Windwaker sau New Super Mario Bros U / New Super Luigi U in mod sigur imi voi cumpra consola doar sa le joc pe astea. Pe Xbox One insa nu ma atrage nici un joc - pana acum, insa cand va aparea primul joc care sa ma convinga sa cumpar consola (Tomb Raider de exemplu) in mod sigur o voi cumpara. PS 4 l-am cumparat sa ma joc Metal Gear "demo" (si am ales PS4 pentru ca era mai ieftin decat Xbox One) insa de atunci n-am mai jucat nimic, nici nu am mai cumparat jocuri pentru ca le cumpar inca pe PS3 si le joc pe PS3 (atat cat le joc) de ex Wolfenstein New Order am jucat 3-4 ore si am abandonat

Deci per ansamblu in afara celor "nesiguri" pe alegerea facuta si a fanboy-ilor ... cui ii pasa ?

PS: un exemplu "clasic" am cumparat Virtual boy si am jucat Wario Land ... care este excelent, un joc foarte foarte bun - insa consola a fost abandonata - imi pare rau pentru achizitie .. NU, in nici un caz. Consola este o mizerie - insa nu inseamna ca nu are cel putin 1 joc bun (am inteles ca si Jack bros e misto insa nu am avut ocazia sa-l cumpar).