Single post: Concurs "Diablo III - Reaper of Souls"

  1. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Diablo, ce as mai putea spune, un joc foarte bun care si-a pus amprenta pe sufletul meu de gamer incepand cu primul joc si culminand cu cel de al doilea care mi se pare cel mai bun din serie, o adevarata capodopera. Cand am auzit ca urmeaza Diablo 3 imi venea sa imi iau lumea in cap, nu mai pot sa joc nimic pe calculator, poate doar Heroes 3 . Urmaream fiecare site, fiecare zvon, asteptam Diablo 3 pe console, iar dupa o asteptare nu prea mare, a sosit. L-am cumparat imediat cu 2 amici pe PS3 si am inceput sa pierdem noptile cum o faceam acum vreo 10 ani si cu Diablo 2. Dupa ce am vazut cum arata si cum se comporta pe consola am zis wooow, nu imi venea sa cred, l-am incercat si pe pc dar nu stiu, unii spun ca acolo e varianta superioara. Eu am alta parere, parca mai bine arata pe consola, se misca foarte bine, plus ca pot sa joc cu inca 3 prieteni pe acelasi tv, o nebunie, desi ne mai certam pe cateva items. Cand auzim acel sunet de legendary parca ne transformam, adevarati sacali care striga, eu, eu , ba eu baaaa. Totul se termina cu o tigara aprinsa savurata de "invingator" dar si de invins, prost obicei.
    Anul trecut a fost anuntat si Reaper of Souls cu un cinematic cum numai la Blizzard putem vedea, si acum imi aduc aminte cum salivam la filmuletele din Diablo 2, Doamne cat de bine aratau! Acum astept si eu sa trec la next gen iar primul joc pe care il voi incerca, Diablo III : Ultimate Evil Edition, sper sa ma ajutati si voi cu "benzina", masina o cumpar eu

    Va las mai jos filmuletul meu preferat din Diablo 3, nici nu mai stiu de cate ori l-am vazut, btw, in el o sa gasiti si personajul meu preferat.



    PS: multumim celor de la Blizzard si bineinteles multumim CG, bafta tuturor!

    PS4
    Attached Images Attached Images tyraell.jpg