Quote Originally Posted by Pancu View Post
Am si eu o problema cu pc... Cum ziceam in comentariile mai sus am un sistem dual-core 4400+ amd , 2 giga rami ddr2, sursa 450w noname, si inainte aveam un hd 2600xt si mergea super , acu 4zile am schimbat-o cu un hd 6670 1giga si 128 biti ddr3 precisez ca placa de baza tot gygabite e, nuami ca am o problema imi incarca greu pe desktop adica astept ceva timp pana imi intra in win7 , dupa 2min pana imi inacrca toate programele gen ( bitcomet, skype,mess) si cand dau sa deschid league of legends la fel astept 30sec.. Precisez ca inainte cu hd 2600xt mergea impecabil si rpd , da cand intru in joc merg jocurile impecabil adica joc lol full high si am 60fps deci in jocuri nam probleme doar pe desktop , si cand deschid explorer astept 5-7sec..stie cineva ce e de facut ? Oare sunt prea putin rami ?
Teoretic ca si consum sunt pe aproape cele 2 placi video, deci in mod normal ar trebui sa nu ai probleme de la sursa, poate sa dat ceva peste cap in cea ce priveste windows-ul cu transferul acesta, ai incercat o reinstalare de windows ? (Sau cel putin esti sigur ca ai dezinstalat tot ce tinea de vechea placa video ?) Cu acestea spuse totusi ar fi bine cand poti sa schimbi sursa aia no name... Desi probabil este capabila sa-ti alimenteze sistemul no name-urile nu sunt cele mai sigure produse... nu sti niciodata cand pot aparea fluctuati nu doar la sursa ci la sistemul electric la care esti conectat and with a no name your screwed most of the time in such cases...