Single post: Dell anunta un monitor ultra-wide QHD curbat pentru gaming

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Dell anunta un monitor ultra-wide QHD curbat pentru gaming

    Presupun ca daca iti achizitionezi noul Alienware Area 51 (anuntat oficial acum cateva zile), atunci iti doresti si un monitor (cel putin unul) pe masura! Dell nu sta pe ganduri si iti aduce primul monitor curbat ultra-wide. Modelul este Ultrasharp U3415W, are diagonala de 34" si o rezolutie 3440 x 1440 (deci avem un ratio de 21:9). Dell prezinta acest monitor ca fiind "the perfect display for gamers". Personal cred ca totusi un ratio 21:9 nu e tocmai ideal pentru gameri, insa cine sunt eu sa contrazic "piata"?

    Din pacate cei de la Dell nu au anuntat pretul, insa au specificat ca va fi disponibil in China in luna Noiembrie si worldwide in luna Decembrie. Revenim atunci cu detalii. Mai jos aveti cateva specificatii.
    • Screen: 34-inches diagonal, curved display, 21:9 ratio, 3440x1440 pixels, ultra-thin bezels
    • Refresh: 60Hz
    • Speakers: dual integrated 9 watt speakers
    • Connections: HDMI 2.0, MHL, DisplayPort and Mini DisplayPort
    • Stand: fully adjustable

    Later edit: am decis ca nu e corect sa lasam Ultra Wide 4K, atunci cand de fapt vorbim de rezolutie Ultra Wide QHD. Prin urmare referintele si titlul de 4K au fost corectate.
    Attached Images Attached Images dell_curved_monitor_u3415w.jpg