Single post: Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy"

  1. #42 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy"

    Ma bucur sa vad ca lucrurile merg mai bine pentru comunitatea consolistilor, iar echipa de moderatori a reusit sa readuca concursurile pe forum oferind premii de calitate si in numar extrem de mare si trebuie de apreciat si aplaudata initiativa celor de la Altex/Media Galaxy pentru acest parteneriat din care sunt sigur ca toata lumea va avea de castigat, felicitari

    Despre joc sunt sigur ca pot sintetiza in cateva randuri gandurile mele despre el si nu cred ca va fi nevoie de un wall de text . Eu nu pot sa spun multe despre joc dintr-un motiv foarte simplu, eu am refuzat sa vad trailere, imagini, sau sa citesc prea multe despre un joc foarte anticipat sau care se anunta unul extrem de bun (de ex: Uncharted, The Last of US Bioshock: Infinite, Batman, Mass Effect etc) uneori chiar nu mai citeam niciun post din threadul respectiv, pentru a fi mereu surprins nu doar de poveste, ci si de gameplay astfel avand de fiecare data o experienta de neuitat si la superlativ, reusind sa ma bucur de fiecare amanunt sau surpriza pregatita de producator.

    Dar in acelasi timp Destiny este un joc pe care il astept de mult timp, de fapt reprezinta unul dintre motivele pentru care am achizitionat o consola next-gen, datorita unor motive destule de simple. In primul rand numele producatorului spune tot, Bungie fiind creatorii unei alte serii care a facut istorie, Halo, si acum imi amintesc cand jucam MP local cu prietenii Halo 2 sau Halo 3, fantastice jocuri, datorita lor a fost posibil un fps competitiv pe console, pana atunci nu se credea ca ar fi posibil. Al doilea motiv ar fi acest hype creat in jurul jocului si nu doar la modul general, dar si la noi pe forum s-a creat o emulatie extraordinara asigurandu-ma astfel ca va fi o capodopera, deoarece mereu am avut incredere in sfaturile si parerile membrilor, iar acest lucru m-a convins ca Destiny este un "mustchave" asa ca orice ar fi pe 9 septembrie ne vedem online baieti

    PS: o poza spune o mie de cuvinte, nu? sper ca aceasta poza poate reprezenta cu acuratete ultima perioada de pe CG si surprizele care ne-au fost pregatite de "conducere", la cat mai multe

    PSS: stiu ca nu am avut acceptul adminului, dar sper ca nu se supara si consola e ps4
    Attached Images Attached Images destinyaqp.jpg