Braindead aka DeadAlive - Cel mai sangeros film din istorie ( serios ! ). Ce are asa special ? Este o comedie.

Poveste - 8/10:
Cand Lionel se intalneste cu Paquita ( sau un anume nume extrem de cliseu pentru personajele latino, nu mai stiu ) la Zoo, mama sa il spioneaza, insa in timpul "operationii" se trezeste muscata de un sobolan maimuta din sumatra ( ... da ). Muscatura, sobolan maimuta, va dati seama la ce duce toata chestia asta. Si anume ? ZOMBIE, ZOMBIE ZOMBIE. Doar ca pe langa asta, are si multe elemente amuzante care va vor ramane in minte ceva vreme. Si in plus, are preoti kung fu ! Nu te pui cu preoti kung fu...
Atmosfera - 10/10: Desi destule, cel mai bun motiv pentru care primeste aceasta nota este pentru ca pe aproape toata durata filmul gura mi-a ramas cascata. Vorbesc serios, daca gasiti un film care sa fie mai scarbos si ... nah. Nu se poate asa ceva. Efecte speciale, sange si carne la extrem, toate te vor face sa tresari de bucurie.
Personaje - 7/10: Desi personajele sunt bine realizate si alese ( cum am mai spus: preoti kung fu ), parca le lipseste personalitatea. Toti sunt asa de... blah blah blah. Blah blah. Si cand vine o scena cu sange: AAAAAAAARGH. Si apoi blah blah.

Scor final: 8.3