Era sa laud sau sa felicit si eu un pic retailerul, dar ma voi abtine.
Au buget pentru asa ceva iar o astfel de colaborare, nu stiu cum sa va zic, dar mi se pare mai degraba in folosul retailerului decat in folosul comunitatii consolegames
Pana la urma este cel mai mare (si singurul cred) forum de profil consolist, solid, cu o baza mare de useri, tinut in spate de oameni dedicati, muncitori, foarte implicati in "viata" acestui forum, cu totii impinsi de la spate de ... pasiunea pentru jocuri.


Revenind on topic, si in concurs poate, din pacate nu am reusit sa ma joc Destiny in beta, asa ca, nu am aprecieri de facut dupa o experienta "hands-on".
Asta nu inseamna ca nu vreau sa-l joc.

Bungie este un nume greu in industrie ce a confirmat de-a lungul vremii. Stiu ce inseamna sa iei ceva de la 0 si sa ajugni acolo sus, livrand un produs de calitate. Si nu oricum, ci intr-un mediu online / multiplayer.

Au facut o figura buna cu Halo si sunt sigur ca de data aceasta, cu Destiny, vor face o figura si mai buna.
Au mai multa experienta, piata s-a mai maturizat, eu un concept de MMO (presarat din plin cu elemente de Diablo, Mass Effect, Borderlands si nu in ultimul rand cu Halo -- ce va prinde cu siguranta, chiar daca la prima vedere nu pare cel mai original joc ("uneori nu trebuie sa reinventezi roata, trebuie doar sa ai niste jante meseriase si niste gume bune pe ea" -- am citat un mare intelept in viata .

Pentru mine faptul ca are un "character progression solid", customizare, inventar si "loot" din plin (dar fara sa te oboseasca cu el), sa te faca sa doresti sa avansezi in level, complementat de lipsa unei subscriptii lunare face ca acest joc sa-mi atraga atentia si poate si banii.

Succes tuturor celor din concurs !
Comunitatea a castigat deja ! prin abordarea de care a dat dovada acest mare retailer.

LE: uitasem, PS4.