djleo nu e complicat deloc sau putin , sa zicem ca fac eu cu tine :

1. ambii trebuie sa avem regiunea pe us din xbox.com (asa am facut cu prietenul respectiv daca se poate si fara nu am incercat)si trebuie completat si adresa de america daca folosim cardul direct atasat contului ,daca nu gift card si nu mai trebuie

2.ambii trebuie sa avem la emailurile cu care ne conectam la xbox optiunea de verificare prin sms/email , adica sa zicem ipotetic eu intru in contul tau si vreau sa iti schimb parola /sau sa iti" fur contul " nu pot ! deoarece imi cere un cod care numai tu il primesti pe email sau telefon

3.eu ma loghez in consola mea cu contul tau (email si parola ) de aici automat imi zici nr de tel sau emailul unde primesti tu codul acela (emailul nu este acelasi cu cel care te loghezi in contul xbox ) vei primii codul imi zici codul acela eu il trec(practic aici trebuie persoana cu care faci sa fie cunoscuta sau mai de incredere ...sau sa nu ai jocuri deja cumparate digitale ,deoarece aici ar putea cineva sa fure contul deci mare atentie!!) , pe urma odata loghat cu contul tau la mine in consola ma duc in setari si dau make this my home xbox (acelasi lucru il faci si tu pana aici !) pe urma dupa ce ambii am facut acelasi lucru ne logham cu profilul nostru dar foarte important tinem contul celuilalt ,nu il stergem ,si in final iti setezi cand se aprinde consola sa se autentifice automat cu profilul tau si cam asta e tot nu mai trebuie sa faci absolut nimic si daca incearca unu dintre noi sa fure contul ai inteles nu se poate , doar prima oara cand se face schimbul de conturi !!

4.jocurile cum le luati asta ramane la aprecierea vostra !! logic nu trebuia adus in discutie sa te unesti la un cont cu cineva care nu cumpara jocuri digitale .....

5.din cate stiu merge si xbox live impartit

6. preturile sunt in $ si e mult mai k

7.momentan doar in 2 insi merge chestia asta



eu personal cum fac cu persoana respectiva este luam un joc eu un joc el ca fiecare sa aibe un joc in consola in caz ca vreodata nu mai vrem sa sheruim conturile , si jocurile care sunt la reduceri le cumparam jumate jumate dar un joc la reducere il tin eu in consola si imi trimite el banii in cont si la urmatorul joc redus il tine el si ii trimit eu banii si tot asa , eu de exemplu am luat vreo 3 shootere si el nu se joaca ,asta nu inseamna ca trebuie sa cumpere si el 3 jocuri si nu inseamna ca eu nu il las sa se joace daca vrea vreodata ,nu vrea dar ziceam asa.....daca vreau sa imi iau un joc fizic care el nu se joaca imi iau si iar nu e o problema ....totul tine de cum va intelegeti ...sa zicem ca nu am bani sa iau un joc care vb sa il luam il ia el si iau eu urmatoarele 2 la care am cazut de acord sa le luam pe viitor etc deci aici tine de voi

fiecare face cum crede eu doar am explicat cum am facut eu cu un prieten si am mai recomandat la cateva persoane care fac si ei acelasi lucru fara probleme