mmmm, mda pana la urma m-am uitat nitel pe wikipedia....

"According to the Metal Gear Solid Database, the only original parts left of Raiden are his upper skull, eyes, and spine. The rest of his body is made of a synthetic fiber woven from ES cells of his own DNA. He is an artifical human."

Cand am zis ca nu are mandibula ma refeream ca nu este a lui, e proteza. Faza e ca daca au putut sa-i faca si limba din fibra aia sintetica, atunci puteau sa-i faca si piele in jurul danturii inferioare ca sa nu-i curga balele ca unui sugar...

In ceea ce priveste plauzabilitatea personajului.... ce sa zic, sunt dispus sa las destul de mult de la mine, sa zicem ca admit existenta in universul respectiv a "synthetic fiber woven from ES cells of his own DNA". Dar asta nu inseamna ca nu prefer un "look practic" fata de unul "bad-ass". O arata el mai misto asa, dar la asta m-a dus prima oara gandul cand l-am vazut, daca nu cumva are probleme cu salivatia

In fine din moment ce atat de putin din el e "natural" si restul e sintetic, sa zicem ca nu are aceleasi probleme la care ne-am astepta.
(i feel sorry for the guy who had to manually weave his ding-dong )