Stai linistit, ca si mie imi place aluminiul acela... coverul il tin in special pt. momentele in care plec cu telefonul. Nu de putine ori mi-a scapat pe jos, si cover-ul si-a facut perfect treaba. Ba chiar recunosc ca am spart (fiind dintr-un plastic mai casant) 2 cover-uri de iPhone 5, de la cazaturi si loviri...

Iar in cazul lui iPhone 6 am inca 2 motive in plus sa ii pun cover: 1. camera iesita in afara si 2. liniile acelea urate de la antene (care parca nu-s facute de Apple).

Cat despre pierderea celor care nu vor iPhone 6, sa fiu sincer si eu speram sa se vanda ceva mai prost... sa nu mai fim naibii nevoiti sa asteptam atat la preorder, sa fie un mai bun quality control, and so on. Dar, daca in 3 zile au vandut 10 milioane... slabe sanse. Asa, ca un funny fact, voi va dati seama ca Apple vinde intr-o saptamana mai multe produse (si mai scumpe) decat vinde Sony intr-un an (am luat ca exemplu PS4, ca la el stim exact numerele)? Da, e comparatie intre mere si pere... dar in final conteaza profitul si numarul de utilizatori, indiferent ca producatorul vinde mere sau pere (as fi vrut sa dau exemplu Xperia, dar avand in vedere ca Sony vinde in pierdere, ar fi fost raportul mai grav).