Momentan pentru cat l-am folosit pot sa spun ca imi place foarte mult, feelingul atunci cand il "butonezi" fiind foarte fain, insa marginile rotunjite pe mine unul ma deranjeaza putin deoarece mi se pare ca nu ai un grip atat de sigur precum la 5s.
Ecranul mi se pare absolut genial, de departe printre cele mai bune pe care le-am vazut (vorbesc strict din punct de vedere personal asa ca va rog sa nu sariti pe mine).
Vibratiile in sfarsit mi se par suficient de puternice, fiind primul telefon pe care il tin in buzunar si il simt atunci cand vibreaza , iar asa cum v-am spus sunt un tip foarte mari deci si pantalonii au buzunare destul de generoase ).
Pe partea de sunet nu mi se pare nimic in plus fata de 5s, nu am observat mari diferente atunci cand suna unul sau celalat. Desigur nu am un decibelometru asa ca aceasta comparatie este "dupa ureche".

Ce nu imi place insa este faptul ca aplicatiile inca nu sunt facute pt rezolutia asta, spre exemplu WhatsApp sau Facebook (stiu, nu sunt cele mai bune exemple) arata foarte dubios deoarece tot textul pare ca e pentru persoanele cu probleme de vedere ) atat e de mare. Un alt lucru ce ma deranjeaza este faptul ca imi crapa sistemul fara sa ii fac prea multe lucruri. Am probleme si pe partea de development deoare lcururile pe care le folosesc inca nu sunt optimizate, dar asta sun chestii care se vor rezolva prin update-uri, nu imi fac probleme.

Imi cer scuze ca nu am facut inca un review complet, nu stau foarte bine cu timpul insa promit ca o sa vina. Daca vreti sa testez ceva anume va rog sa imi spuneti si o voi face cu placere, also daca vreti sa il vedeti si sa il butonati (nu stiu daca a aparut inca prin magazinele noastre) ne putem vedea la o bere cu mare drag.