Quote Originally Posted by Enemyz0r View Post
Bineinteles ca e praf daca nu poti sprinta pe benzi pe langa toata echipa adversa si daca nu poti marca 6 goluri pe meci. PES nu e un simulator de fotbal pe care un jucator de fifa il poate juca ca pe fifa. E plictisitor pentru ca nu e asa rapid ca fifa, si nu poti marca pe banda rulanta. Fiecare cu ale lui, dar anul asta e imposibil sa spui ca PES e praf.
Eu cred ca o iei prea personal.

Crede-ma, pot spune ca PES e praf anul asta. De ce ? Pentru ca ma joc inca de pe PS1 cand ii zicea ISS. Cred ca am "reusit" sa ma joc fiecare editie, cea din 2012 (sau 2011) mai mult decat oricare, pentru modul Be a Player (sau cum ii zic ei) in care am trecut lejer de 15 sezoane.

Nu cred ca este cazul sa stau sa dau explicatii pentru ce spun, cat timp argumentez mereu de ce consider ca e praf.

Anul asta, in mod clar a pierdut batalia (pe xbox one) cu FIFA 15 la absolut toate capitolele (mai putin la trecerea dintre animatii, dupa cum spuneam).

DA, FIFA este un produs mai comercial, dar una e sa fac un produs mai comercial si alta este sa faci unu mai bun. Daca nu-ti place FIFA in forma pe care o primesti la achizitionare, ii poti scoate toate assist-urile si sa-i dai o sansa.