L-am avut si eu azi vreo ora pe mana. Dupa perioada asta, pot spune ca imi place. In niciun caz nu mi-l doresc si nu ma vad cumparandu-l prea curand, dar la un moment dat e clar ca o sa il am. E foarte ok in mana, aproape la fel de ok precum Moto X (cel vechi) sau Moto G, camera pana la urma nu e capat de lume. Ma refer aici la camera iesita, ca m-a impresionat 240fps. Daca avea 4K era vis.

Anyway, se misca precum 5S, si 5, si 4S si tot asa. La fel cum s-au prezentat toate la lansare pentru vremea respectiva. Nu simti nicio diferenta intre generatii, dar poate unele aplicatii sau actiuni dureaza mai putin, insa nimic remarcabil.

Ce nu mi-a placut? Doar butonandu-l, nu pot zice ca e ceva. Ma deranjeaza lipsa anumitor functii si vesnicul iOS, in rest e chiar ok. Pretul e cam mare acum, dar o sa-l aduca "baetii" sijilat cat de curand la preturi mai mici. Atunci probabil ma aventurez si eu.

@MonkY: eu negru o sa il iau. Gata cu white pentru o vreme

Singurul lucru dezamagitor e faptul ca nu mi-l doresc, cea ce se intampla tot mai des in ultima vreme cu telefoanele si tabletele care tot apar. In afara de Moto X cu bambus nu imi doresc nimic.