Single post: CG Featured Video Covers

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    CG Featured Video Covers

    Acest thread este doar unul "informativ" si va "adaposti" toate imaginile folosite pentru realizarea cover-urilor din Featured Video. Multe din ele sunt muncite, altele gasite cu greu (in special la titlurile unde nu exista nici macar o imagine in afara de trailerul respectiv - prin urmare, capturi din film)... asa ca isi merita propriul lor thread. Va fi un thread locked, doar pt. "show off". Sper ca am reusit sa fac ceva pe masura asteptarilor... mai ales ca urcarea unui featured video nu e un lucru atat de simplu pe cat pare. Pe langa greutatea in a alege un featured video care sa fie de nota 10, intervine timpul furat de conversie (care de multe ori aduce si mai multe probleme, datorita unui bitrate prea mare, unei marimi ciudate sau a cine stie carui logo idiot care trebuie scos), timpul dedicat editarii imaginii (un lucru greu atunci cand doresti in 560 x 320 sa ai o imagine care sa insemne intr-adevar ceva, care sa fie legata strict de jocul respectiv), adaugare in .xml-uri intr-un mod manual (a se traduce barbar), urcarea pe ftp, etc... Dar, per total, cred ca au iesit ok. Enjoy !

    P.S. Cu ocazia aceasta vad si eu cat de multe filmulete am editat/urcat pe site. Nu uitati, Featured Videos pot fi urmarite oricand aici !

    CG Featured Video Covers #1:
    Attached Images Attached Images 50cent_blood_on_the_sand.jpg afrika_promo_japan.jpg afrosamurai_comic_08.jpg afrosamurai_trailer.jpg alone_in_the_dark_inferno.jpg apb_all_points_bulletin_e3_2009_trailer.jpg army_of_two_the_40_days.jpg batman_arkham_asylum.jpg batman_arkham_asylum_combat.jpg bayonetta_trailer.jpg bionic_commando_evolution.jpg bionic_commando_lab_report3.jpg