Single post: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1 SP
    Member Ramon's Avatar

    Lightbulb Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

    First of all, scuze daca nu asta e threadul unde as putea face acest topic.

    Cred ca Altex e principalul nostru magazin de jocuri, majoritatea cumparam sau precomandam aici pentru ca aduc jocurile la timp si la un pret ok fata de competitie. Esti sunat cu cateva zile inainte de ziua de lansarea a unui joc, primesti jocul in dimineata/ziua respectiva, toate bune si frumoase.

    Insa de curand nu pare sa mai fie asa. Din experienta recenta, plus ce am mai citit pe aici pe forum, pot spune urmatoarele:

    - Shadow of Mordor: nu am fost sunat, a trebuit sa sun eu de mai multe ori, si cu toate acestea nu am avut confirmarea ca jocul soseste prin curier sau nu. Plus ca a venit cu o zi intarziere, motiv pentru care am facut retur, pt ca-l luasem deja din magazin. Precomanda o facusem acum cateva saptamani. Nu mai zic ca acele coduri pt DLC le primesti dupa ce termini jocul

    - Forza Horizon 2: nu am fost sunat, iar acum jocul e out of stock. Daca nu mi-l luam digital inainte, stateam si asteptam mult si bine. Precomanda o facusem acum cateva saptamani

    - Driveclub: unii il au deja, altii nu, haos total. Am facut precomanda pt el acum cateva saptamani, nu am fost sunat. Eu l-am luat digital oricum

    - Alien Isolation: apare maine. Ar trebui sa fiu sunat azi. Sunt curios daca primesc vreun telefon sau nu.
    Attached Images Attached Images altex.jpg