Quote Originally Posted by MonkY View Post
AlanPoe, in primul rand pt. ca oferta fata de HBO US este extrem de limitata (ca numar de filme si seriale). In al doilea rand, pentru ca ceea ce gasesti e iarasi limitat in draci. Hai sa-ti dau un exemplu: sa zicem ca gasesti un serial bun de vizionat. Problema este ca pe HBO GO Romania gasesti serialul de la seria a 4-a... and that's just crazy. Daca n-am vazut primele serii ce fac? Si filme la fel, gasesti o selectie si cam atat... n-ai fost pe faza, le-ai pierdut.

Also, eu am pus pe iPad in ideea ca ma voi folosi de AirPlay si de a rula pe TV. Vezi sa nu. Toate (repet, toate) aplicatiile imi permit sa playez ceva pe TV (via AppleTV), mai putin aplicatia HBO GO Romania. Care, are pur si simplu dezactivat butonul de play on AppleTV. Cu alte cuvinte, ma limiteaza sa ma uit la un film pe iPad direct...

eu credeam ca poti folosi loginul ptr HBOGO pe variantele din toata lumea. nu stiu de ce aveam impresia asta.


vad ca la capitolul seriale stau OK, cel putin ptr ceea ce ma intereseaza pe mine: Sopranos, Boardwalk Empire, Curb your enthusiasm, Eastbound and down, Game of thrones, Rome, Veep, Ray Donovan, House of Lies, Entourage, Califronication, Carnivale, Episodes, Hello Ladies, Bored to death, John Oliver, Sex and the city, Six feet under etc.


Din ce ma interesa pe mine lipsesc doar Deadwood, Extras si Oz. Acum daca si functionalitatea e problematica, e cam nasol.


In alta ordine de idei, ce optiuni are un om in Romania daca vrea sa vada si el serialele preferate cand vine seara de la munca, sau cand are el chef, sa le vada cat de cat in real time, si sa nu le descarce de pe torrente?