Nu are treaba meseria cu joaca, dar in momentul in care dau peste 200 de ron pe un joc, chiar ma astept sa-l am in ziua lansarii, ca d-aia e lansare. Daca s-ar anunta ca un joc apare in jurul datei cutare, nu cred ca s-ar supara nimeni daca le vine un joc cu 1-2 zile mai tarziu.

Si oricum, de cele mai multe ori, timpul meu liber e limitat si cum a fost si cazul Shadow of Mordor, daca nu-mi venea de vineri si venea luni, nu ma puteam juca decat 1-2h la 2-3 zile, seara. Asa, weekendu ala am avut liber cateva ore sambata + 2h vineri seara si m-am putut bucura de el. Ca la urma urmei, la astase rezuma totul. La a ne bucura de un produs pe care-l platim (si sa fim seriosi, preturile nu sunt mici, unele sunt cat salariu minim pe economie).

Sa nu se inteleaga gresit, nu iau apararea Altex, ba chiar ii blamez pentru ca-si bat joc de clienti cu mizeriile astea, dar cat timp pot sa plasez o precomanda si cu o zi inainte de lansare (se se pare ca merge, asa am facut la Shadow of Mordor) sau sa-i stresez cu telefoane si mail-uri cu 3-5 zile inaintea datei de lansare, eu cred ca sunt alegerea potrivita si sunt sanse mult mai mari sa le ai in ziua lansari (daca locuiesti in Bucuresti).