Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
Nu prea va inteleg. In loc sa umplem paginile de facebook, twitter si toate celelalte site-uri cu plangerile noastre, scriem aici 5 pagini unde nimeni nu se uita inafara de comunitatea noastra. Daca vreti schimbare, oameni buni, faceti pasii in fata, schimbati consola, nu mai cumparati PS+, sa le injurati de mame si de rude, fiecare in felul lui. Daca ne adunam si ne plangem (pe buna dreptate de altfel) nu o sa realizam schimbarea asteptata. Ieri am avut si eu probleme cu PSN, i-am scris pe facebook (nu am cont altundeva). Daca toti am face la fel (10 milioane de utilizatori) cu siguranta s-ar sesiza.
Si eu sunt genul care instant scriu la tech support, pun mana pe telefon, le scriu pe paginile oficiale, etc... insa in cazul de fata trebuie sa fim seriosi. Sony stie foarte clar ca are probleme si incearca sa repare. Faptul ca vom posta noi undeva o plangere sau un milion de plangeri, pt. ei e irelevant. Se pare ca folosesc aceiasi oameni, aceleasi servere - in alte domenii, daca se intampla asa ceva, in secunda doi isi dadea demisia CEO-ul (cel putin) si venea altcineva care sa inceapa cu damage control si better tech staff. La ei n-am vazut nicio miscare in acest sens - ce inseamna sa-ti intre banutul si sa te simti prea mult timp lider de piata?

Cat despre "ne adunam si ne plangem", suntem la urma urmei un grup... o comunitate. Eu cand postez pe forum imi imaginez ca stau cu voi toti la o terasa, la o berica, un gin... si discutam pe diverse teme. Iar daca aici e tema PS4 si PS4 are probleme, nu putem sa ne facem ca nu vedem. Stiu, cateodata pare exagerat... si mai sunt cate unii care zici ca stau cu drobul de sare, gata sa cada... dar, asa e la o bere (doua, trei... patru)

Eu nu voi renunta la PlayStation niciodata, nici daca va da Sony faliment... insa recunosc ca daca o vor tine tot asa, va trebui sa schimb main console, si sa ramana PS4 ca secondary. Am tot zis asta, in speranta ca vor citi zeii ce-am scris si repara toate problemele de PS... dar se pare ca trebuie mai mult. Ne bagam la un sacrificiu, ceva?