Eh, eu zic sa nu sarim asa repede peste Air 2. Eu cred ca una din cele mai interesante functii (peste care multi vad ca sar prea repede, desi e "must have") este cea legata de ecran. Faptul ca avem acum antireflective coating si fully laminated display, pentru mine conteaza enorm. De fapt, pe cei pe care-i stiu cu iPad si lucreaza "on the road", cam toti au un filtru pus pe ecran (altfel e aproape imposibil de a lucra in lumina naturala sau puternica). Insa, ramane de vazut in reviews cat de mult conteaza.

Un alt punct peste care eu nu pot sa sar asa usor este cel de performanta: 40% faster la CPU si 2.5x faster la GPU decat iPad Air? Daca nu ma insel este cel mai mare upgrade de performanta pe care l-au facut vreodata la un iPad. Cred ca va rupe in toate cele. Daca vine intr-adevar si cu 2GB RAM... productivity, here i come! Si sa nu uitam si de WiFi AC-ul pe care-l asteptam de la primul iPad Air.

Restul nu ma pasioneaza asa mult, in special chestii gen "e mai subtire" sau "are camera mai buna", barometru sau alte alea. De fapt mint... subtirimea aceea ii mai acorda o bila alba: vreo 30 de grame mai usor. And for me, it matters!

Eu astept un review dupa care am asa un feeling ca my iPad Air is going to Bazar