dtancu: eu de exp. am niste xlsx-uri imense pe care lucrez, si care pe un Air chiar gafaie (in sensul ca sta vreo 5 minute sa-mi deschida unul). Nu e Air-ul de vina (pe Note 3 sta 10 minute), intrucat si pe PC sunt crima si pedeapsa (acolo sa zici ca stau 2 minute, pe un i7 cu 32GB RAM). Daca e cu adevarat cu 40% mai rapid, o sa stau 3 minute. Si daca are 2GB RAM, cine stie... poate n-o sa fie nevoie de reload (desi ma indoiesc sincer).

La fel, ma mai joc cu retusari de imagini de pe diverse camere.. de exp. ultima oara am avut un pack facut cu un D800. Imagini de 36.3Mpx... Si da, gafaie. De chestii facute cu iMovie nu mai vorbesc... acolo s-a simtit clar upgrade-ul de la iPad 4 la Air. Daca va fi acelasi upgrade si de la Air la Air 2... why not?

Multi isi cumpara tablete pt. browsing si gaming... si cam atat. Eu vreau sa ajung sa nu mai am nevoie de un laptop si sa folosesc pentru ORICE doar 2 device-uri: telefonul si tableta. Mai ales cand amandoua costa o caruta de bani. Ma gandesc cu groaza cat de greu imi va fi acum sa vand un iPad Air 4G cu 128GB... sau cat voi pierde la el...

Ma tot intreaba unul si altul de ce Dzeu iau cu 128GB... si se calmeaza repede cand le arat ca mai am 5GB liberi... Pacat ca n-au venit cu o versiune de 256. Poate la anul.