Nu stiu care o fi targetul lor insa sanse eu zic ca am. Deja cred ca nu m-am mai atins de vreo 6 luni de laptopul hibrid de la Asus (cu Windows 8 si touch-screen), si-mi fac toate cele pe iPad. Daca nu l-ar mai fi folosit femeia, l-as fi vandut de mult...

Man, nu ca m-as lauda, dar eu am facut design (cu arhitectura simpla, nu gen Autocad) la case pe iPad. Nu mi-a venit sa cred cat de bine a mers totul... iar walkthrough-ul si render-ul in 3D a fost WOW! Am avut client care si-a cumparat iPad dupa ce a vazut cat de usor poti sa faci asa ceva si cat de bine merge. Deci se poate!

Inca ma chinui cu iDraw ca sa invat sa fac si partea de Corel de pe PC. Folosesc fara probleme TeamViewer, UVNC si alte nebunii pt. tech support. Am Office complet... Photoshop-ul nu e cine stie ce (tot sper sa-l imbunatateasca), insa cu ajutorul catorva aplicatii reusesc sa ma descurc. Convertoare, dictionare, harti, orice am nevoie, am acolo. De fapt, daca stau si ma gandesc, pe PC am cam 10% din aplicatiile de pe iPad.

Nu de putine ori am cochetat cu ideea de a trece la un Surface Pro 3... insa e super mega expensive si e mult mai mare si mai greu. Si mai punem si faptul ca Microsoft sta extrem de prost la capitolul aplicatii pt. touch-screen. De aceea pentru mine un upgrade la Air m-ar salva de una de alta.

Anyway, inteleg ca poate parea ca exagerez eu... insa la naiba, i like working on my iPad