Quote Originally Posted by MonkY View Post
Am sters cateva posturi. Atentie la limbaj guys... totusi!

Cat despre plangeri pe forum, n-am inteles niciodata de ce fanii PS accepta atat de greu criticile. Sau de ce ignora complet orice problema legata de PS pana in momentul in care li se intampla lor... dar in fine. Cel mai bun exemplu este cu FW 2.0. Se plang o groaza ca si-au pierdut salvarile, ca se blocheaza consola, ca sunt probleme... si altii care in loc sa zica "frack, sper sa nu mi se intample si mie", spun "FW 2.0 e perfect".

Eu revin si recomand sa mai incercati si alte platforme. Macar cand e PSN-ul in downtime sau PS4 la garantie, sa aveti pe ce sa va jucati. Fiti si voi mai open... ca nu va plateste Sony (asa cum nu o face nici Microsoft sau Nintendo). Si acceptati ca atunci cand Sony o da in bara (asa cum a facut-o si Microsoft si Nintendo), atunci se cheama ca a dat-o in bara... nu mai inchideti ochii. Nu de alta, dar e pe banii vostrii. La cat costa un PS4, jocurile de PS4, accesoriile de PS4 si serviciile pentru PS4, ar trebui sa mearga totul ceas elvetian. Pentru ca la urma urmei, e o consola... si in definitia sa e ca totul sa fie simplu si stabil. Ori in ultima vreme, facem baza de date cu erori de PS4... and that's not cool. Eu tot sper sa se trezeasca Sony...
Si eu sunt de acord cu tine, partial.

Cel mai mult m-a deranjat ca vin fanboy xbox sa spuna ca nu le convine share play, ca ei nu ar folosi asa ceva....what? Nu stiu cati fanboy sony vin pe aria XONE si spun lucruri de genul "nu as folosi mkv ever". Am mai spus-o si o mai spun, ma deranjeaza si fanii xbox si cei playstation. E o consola, nu trebuie sa o ridicam in slavi, sa ne inchinam la ea. Toate au defecte, toate au plusuri.

And that's it. Eu am avut probleme cu YT si atat in rest am observat ca acum lista de prieteni se incarca mai repede, chat mai clar, share play care merge aproape ireprosabil.