Quote Originally Posted by AndyZ View Post
Impresionant, dar va trebui sa avem si infrastructura pt asta, locuri in care sa putem ateriza in mod special..
Nu cred ca e necesara infrastructura necesara, insa o legislatie speciala cred ca ar trebui luata in calcul. Adicatalea, nu cred ca i se mai aplica regulile standard ale regulilor auto sau regulilor aviatiei. Ma refer la chestii generale gen "Nu ai voie sa-ti iei zborul asa, de oriunde, oricum" (va dati seama ce fun ar fi sa-l vezi pe unul la semafor ca se plictiseste si isi ia "avant" sa decoleze pe la Universitate?). La fel cum si "Nu aveti voie sa aterizati decat pe aeroporturi" ar fi crima si pedeapsa... sa stai sa faci de fiecare data vama si toate cele...
Quote Originally Posted by tudomih View Post
Si, eventual, bani . Va dati seama cat o sa coste ... masina asta cred ca are cel putin 4 motoare pe ea.
Avand in vedere ca Transition are un pret de $279,000 (ei zic "base purchase price", whatever that means), ma astept ca AeroMobil sa fie un picut mai ieftin. Si tot e bine... la urma urmei, sunt multe masini "clasice" mai scumpe de atat.