Joc pe SONY Playstation 3.

De ce as juca CoD AW? Pentru ca daca in primele 3 parti am calatorit in timpul celui de-al doilea razboi mondial, in Modern Warfare am adus razboiul in zilele noastre intr-o lupta fascinanta si fictiva intre Statele Unite si Rusia, culminand cu cel de-al treilea razboi mondial intre fortele NATO si ultranationalista Rusie.

In World at War am fost aruncat inapoi in timp pe vremea celui de-al doilea razboi mondial iar Black Ops ne-a trimis in teatrele de operatiuni din timpul razboiului rece si am luptat impreuna in razboiul din Vietnam, fiind instruiti sa...

You will move without boundries. You will act above the law. You will use any means necessary to stop the wars that are hidden from the world. And if you succeed, you will do so, without any recognition. Because you do not exist
In Ghosts am fost trimisi intr-un timeline alternativ, dupa un atac nuclear asupra Middle East-ului, in anul 2017...

Cu CoD Advanced Warfare vreau sa ajung in 2054, sa lupt alaturi de Marina Statelor Unite impotriva Coreei de Nord si sa opresc atacurile teroriste ale KVA. Razboiul impotriva Atlas de abia a inceput, iar in razboi...

"...in war, no one fights alone."